Implant na zdjęciu

Implanty zębowe – cechy, koszty, przeciwwskazania

Implanty zębowe sprawią, że problem braków w uzębieniu przestanie istnieć. Nowoczesna technologia zapewnia w tej kwestii skuteczną pomoc. Implanty zębowe może założyć każdy stomatolog, który po wcześniejszej rozmowie i konsultacji, uzna to za możliwe. Kiedy pacjent powinien zgłosić się do gabinetu i zapytać o ofertę?

Implant zęba – co to jest i dla kogo?

Implant zębowyImplant zęba to nic innego jak zastępstwo naturalnego korzenia zęba, który mógł zostać utracony np. ze względu na postępującą, zaawansowaną próchnicę. Z jednej strony oczywiście poprawia estetykę – szczególnie wtedy, kiedy implanty zębowe muszą być zamontowane na przodzie jamy ustnej.

Z drugiej jednak strony mają zadanie o wiele ważniejsze – sprawia, że kość nie ulegnie całkowitemu zaniknięciu i zęby będą dalej pełniły swoją funkcję. Jest to po prostu aspekt zdrowotny.

Implanty zębowe, rodzaje implantów – na co się zdecydować?

Implanty zębowe, rodzaje implantów, ceny, czas zabiegu – mnóstwo kwestii związanych z przygotowaniem wzbudza dylemat i nie pozwala podjąć właściwej decyzji. Z tego względu konieczna jest rozmowa z zaufanym stomatologiem, który dokładnie wytłumaczy czym są implanty. Opowie także o ich rodzajach:

 • Implantach tytanowych- występują w odcieniach szarości lub lekkiego srebra, są standardowo stosowane, ale u niektórych pacjentów mogą wywołać obniżenie linii dziąseł. Skutkuje to pewnym mankamentem estetycznym w postaci widoczności implantu, który ma odmienną kolorystykę.
 • Implantach cyrkonowych – cyrkon wykorzystywany jest w tak wielu dziedzinach, że dotarł również do stomatologii. Implanty cyrkonowe mają odcień naturalnego zęba, są nowocześniejsze i wybierane ze względu na estetykę, ale też z powodu nie wywoływania alergii. Są przyjazne błonie śluzowej.

Implanty – czy istnieją przeciwwskazania?

Implanty nie wypełnią jamy ustnej u kobiet w ciąży lub okresie laktacji. Nie powinny być zakładane także u:

 • cukrzyków
 • osób chorujących na nowotwory
 • osób zmagających się z chorobami krwi
 • pacjentów z paradontozą

Implanty zębów – kiedy rozważać?

Implanty zębów oprócz jasnej sytuacji braku pełnego uzębienia, która jest poważnym powodem do rozważenia zabiegu, ma jeszcze jedną kwestię do uzgodnienia. Do około 16 roku życia człowieka organizm dojrzewa i rosną kości. Implanty zębowe nie mogą być założone u nastolatka, który jeszcze nie zakończył tego procesu dojrzewania kości.

Dokładną ocenę i decyzję może podjąć dentysta.

Ile kosztuje implant zęba, czyli co cena mówi o jakości

Ile kosztuje implant zęba? Cena implantu jest wysoka, ponieważ zarówno sam materiał, jak i jakość wykonania wymagają inwestycji. Każdy gabinet przedstawi pacjentowi swój cennik, a średnie koszty wynoszą około 2-2,5 tysięcy w przypadku implantu tytanowego, 3-4 tysiące w przypadku implantu cyrkonowego. Jest to wydatek jednorazowy, ponieważ zachowanie właściwej higieny i stosowanie się do porad stomatologa zapewnia posiadanie implantu do końca życia.

Implant zębowy – specjalistyczna higiena?

Implant zębowy będzie zachowywał swoją właściwość, jeśli skupimy się na przestrzeganiu podstawowych reguł dbania o jamę ustną i regularnie skontrolujemy stan zębów i implantu w gabinecie dentystycznym. Stomatolog może zaproponować również systematyczne czyszczenie implantu podczas wizyty.

5 (100%) 1 ocen

16 komentarzy

 1. Bardzo przyjemnie mi się czytało:) Zabieg w sam sobie wydaje się dość szybki i bezproblemowy. Słyszałam, że zazwyczaj taki implant przyjmuje się w 99%, ale żeby jeszcze zwiększyć tą szanse to poleca się aby pacjent poinformował swojego stomatologa o wszystkich chorobach jakie przechodził/posiada – ważną role odgrywa tutaj palenie papierosów.

  1. Ja jestem nałogowym palaczem i implant zębowy przyjął się bez żadnych problemów:) Jedynie co to na okres zabiegu i rekonwalescencji musiałem powstrzymać się od palenia – udało mi się aż 10 miesięcy nie sięgnąć po fajeczke;d , no ale póżniej wiadomo wszystko wróciło do normy hyh..

   1. Jeśli chodzi o tanie i jednocześnie bardzo dobre implanty renomowanych koncernów medycznych takich jak Bego oraz Bicon to mogę polecić placówkę stomatologiczną K2Dental. Gdy zapisałem się do nich na wizytę to od samego początku czułem się pewnie i wiedziałem, że ludzie wiedzą co robią nie naciągając mnie przy tym na $$$.

 2. Cena implantu zębowego jest do przyjęcia( decydując się na implant tytanowy to już w ogóle mniej o kilka stówek). Pod uwagę należy wziąć typy materiałów z jakich implant zębowy będzie wykonany. Teraz na tynku są różne rodzaje/wersje takich wszczepów.

  1. Również tak uważam trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty, które stomatolodzy muszą ponosić za kupienie całego sprzętu oraz tych implantów od firm. Biorąc pod uwagę jak duża odpowiedzialność spoczywa na stomatologu to nie zarabia on tak dużo na wszczepieniu tego implantu.. ( sam koszt implantu to jakieś 900-1400zł 🙂 )

 3. W wieku 13 lat wpadłem zębami na płot tracąc przy tym jedynkę.. Nosiłem jakieś protezy bo nie mogłem mieć wszczepionego implantu, ponieważ moje kości nie były jeszcze całkowicie rozinięte. Teraz mam implant zębowy i jest o niebo lepiej .

 4. miałem wstawiane 6 implantów i powiem wam, że taki implant nie jest w stanie zastąpić naturalnego zęba, ponieważ implanty nie są unerwione i czasami jest to denerwujące jak nie czujesz ile siły wkładasz w gryzienie ;d no ale jest to lepsze rozwiązanie niż ruchoma szczęka bądź most ;d

   1. byłem tak naszprikowany przeciwbólowymi, że nic nie czułem plus po zabiegu dali dodatkowe dropsy do domku:), więc easy. Gorsze jest już wyrywanie zęba ;d

 5. aby taki implant utrzymał się jak najdłużej na swoim miejscu ważna jest odpowiednia dieta i czyszczenie zębów. Przede wszystkim polecam wodę mineralną zamiast napojów gazowanych 🙂

 6. a słyszeliście, że istnieje ryzyko odrzucenia implantu zębowego przez organizm? co może mieć na to wpływ? Niedługo będę miała wszczepiany implant i trochę się boje ;d..

  1. na konsultacji ze specjalistą będziesz miała przeprowadzoną rozmowę, na której lekarz zrobi wywiad i się zapyta ciebie czy na coś chorujesz/ palisz papierosy i inne. Pozwoli to na zdecydowanie o tym czy zabieg może być przeprowadzony – wiem bo sam taki miałem 🙂

 7. Taki implant zębowy jest szczególnie drogi gdy razem w pakiecie będziemy musieli skorzystać z podnoszenia dna zatoki oraz następnie regeneracji kości ( nie polecam 😀 ) – to jest również powód dlaczego ceny pomiędzy pacjentami się tak różnią. Jeden powie, że za implant zapłacił 4k, a drugi niby robił to samo a wywalił 6k

 8. orientuje się ktoś może ile trwa cały proces od założenia implantu do wygojenia się rany i założenia korony?

  1. zależy pewnie od danego przypadku i człowieka. Srednio to pewnie z 5-6 miesięcy do całkowitego wygojenia ( no chyba, że nie będziesz dbać o higienę jamy ustnej to minie więcej czasu, ponieważ porobią ci się jakieś stany zaplane i będzie trzeba to leczyć)

 9. Nie zdawałem sobie sprawy, że na tynku jest aż tyle tych firm z implantami zębowymi, każdy ma opracowaną swoją własną technologię. Muszą zbijać na tym niezłą kasę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *