Jak działa masażer redukujący zmarszczki pod oczami

Kobiety walczą ze zmarszczkami od wieków. Przez ten czas powstało wiele metod, dzięki którym można je minimalizować lub zupełnie usuwać. Jedną z nich jest wykorzystanie masażera. To proste urządzenie, wykonane najczęściej z drewna bądź plastiku, którym należy wykonywać masaż wiotkiej skóry twarzy. Jak korzystać z masażera? Czy rzeczywiście jest skuteczny? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego stosowania? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jak działa masażer redukujący zmarszczki?

To urządzenie, które może mieć różną wielkość i kształt. Najczęściej posiada wypustki, którymi masowana jest skóra. Masażer nie wpływa jednak na tkankę podskórną ani na mięśnie, pracy poddawana jest jedynie powierzchnia skóry.

Efektem masażu przy jego wykorzystaniu jest pobudzenie skóry. Redukowane jest jej napięcie, poprawia się ukrwienie, dotlenienie a mięśnie zostają rozluźnione. Użycie masażera pozwala na lepsze wchłanianie odżywczych kremów w głąb skóry.

Masażer jest popularnym urządzeniem, którego użycie może niwelować zmarszczki mimiczne, a skóra staje się dużo bardziej napięta. Aby efekty jego pracy były widoczne, konieczna jest systematyka i dużo cierpliwości. Masaże muszą być wykonywane codzienne, na przykład wieczorem po demakijażu twarzy – wystarczy kilka minut intensywnej pracy. Pierwsze rezultaty daje się zauważyć po mniej więcej miesiącu systematycznego użytkowania.

Masażery dostępne są w aptekach i drogeriach. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Te elektryczne, z dodatkową funkcją ultradźwięków czy jonizacji to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Zalety masażerów

Głównym atutem jest pełne bezpieczeństwo i brak powikłań użytkowania masażera. Urządzenie należy stosować na oczyszczonej i osuszonej skórze. Warto kupować małe urządzenia, które trafiają w trudno dostępne miejsca, na przykład masują delikatną okolicę oczu czy partie wokół ust. Masaż można wykonywać w domu, podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Masażer nie jest też drogi.

Efekty stosowania masażera są widoczne jednak na to potrzeba czasu. Regularne stosowanie skutkuje poprawą limfy, złogi i toksyny są szybciej usuwane, likwidowane są też obrzęki i opuchnięcia. Zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, skóra nabiera jednolitego kolorytu.

Przeciwwskazania

Chociaż masażer jest urządzeniem bezpiecznym w użytkowaniu, to nie może z niego korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa, stany zapalne skóry, nadmierny łojotok. Masaż nie powinien być też wykonywany na skórze podatnej na podrażnienia, zbyt cienkiej i delikatnej. Nie każdy masażer nadaje się na przykład do stosowania w okolicach oczu.

Czy stosowanie masażera się opłaca?

W celu niwelowania zmarszczek może być tylko jednym ze sposobów ich usuwania. Masażer nigdy nie da tak spektakularnych efektów, jakie można uzyskać dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. To też nieodpowiednia metoda walki z niedoskonałościami skóry dla osób, które oczekują szybkich efektów, przy niewielkim wkładzie. Stosowanie masażera musi być regularne i rozłożone w długim okresie.

5 komentarzy

  1. No tak ale te masażery to nie są tak fajne jak takie co jakieś wibracijei rożne takie lasery mają w sobie więc nie wiem czy jakiś laser za 10 zeta cokolwiek da jesli mam 48 lat 🙁 pomóżcie

  2. Fajnie jest kupić masażer i do richevonu właśnie stosować. W sensie go w ten sposób wmasowywać. No najlepszy krem jaki miałam to jest a wierzcie mi, że już bardzo dużo tego przetestowałam. Poza tym mimo że jest drogi to jest bardzo wydajny i w ogóle 🙂 Także jak sie wahacie to nie ma po co !!

  3. Własnie szukałam czegoś na zmarszczki. JUż zrozpaczona że muszę zacząć oszczędzać.. a tu się okazuje, ze jednak nie jest to takie trudne, żeby zadbać o cerę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *