Lwia zmarszczka – masaż najlepszym sposobem

Na temat pielęgnacji twarzy krąży wiele mitów i obiegowych przekonań, które nie znajdują potwierdzenia w faktach. Według jednego z nich, odpowiedni stan skóry twarzy można osiągnąć tylko dzięki umiejętne pielęgnacji cery ewentualnie wspomaganej określonymi zabiegami kosmetycznymi. Dlaczego jest to mit? Postarajmy się przyjrzeć tej kwestii nieco bliżej.

Jak dbać o skórę twarzy?

Należy sobie uświadomić, że skóra twarzy jest tylko powierzchnią. Ograniczając pielęgnację twarzy tylko i wyłącznie do kosmetyków tak naprawdę ograniczamy się do pielęgnacji o charakterze powierzchniowym. Oczywiście, niektórzy zdają sobie sprawę z faktu, że na naszej twarzy jest niejako wypisany ogólny stan naszego organizmu: to czy brakuje nam określonych witamin i mikroelementów, czy nasza dieta nie jest zbyt tłusta lub czy nasz organizm nie jest zatruty toksynami wskutek korzystania z używek, jak alkohol czy papierosy. Oczywiście, jest to prawda, ale w ten sposób jeszcze nie wyczerpujemy całego tematu. Niezwykle ważną rolę jeśli chodzi o wygląd skóry twarzy odgrywają również mięśnie twarzy. To właśnie one odpowiadają za procesy kurczenia się i rozkurczania skóry, od których w znacznej mierze zależy wygląd naszej skóry. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania tak zwanej lwiej zmarszczki jest właśnie degeneracja mięśni twarzy. W kontekście tych informacji staje się jasne, że profilaktyka zmarszczek, która ogranicza się tylko i wyłącznie do takich środków, jak dieta i kosmetyki, może okazać się niewystarczająca.

Masaż twarzy

W jaki sposób możemy zadbać o odpowiednią kondycję mięśni twarzy? Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że pomimo pewnych różnic, są to takie same mięśnie, jak na przykład mięśnie ud czy pośladków, czyli że najlepszą metodą na zachowanie ich jędrności i sprężystości jest regularny trening. Fachowo nazywa się to facefitnessem. W Polsce popularność facefitnnesu tak naprawdę dopiero raczkuje, jednak na przykład w krajach Europy Zachodniej ćwiczenia na mięśnie twarzy są praktykowane przez naprawdę duży odsetek kobiet. Co ważne, do skutecznego treningu nie potrzebujemy ani wykwalifikowanego instruktora (mięśnie twarzy mają stosunkowo prostą budowę, więc ich trening również nie należy do skomplikowanych) ani żadnych drogich akcesoriów. Wystarczy nawilżający krem do twarzy oraz znajomość kilku podstawowych technik treningowych. Masaż najlepiej wykonywać rano, dlaczego? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Lwia zmarszczka – masaż

Lwia zmarszczka to jeden z najbardziej dokuczliwych problemów kobiet po trzydziestym roku życia. Jednocześnie to właśnie pojawienie się tej zmarszczki jest w największym stopniu uzależnione od kondycji mięśni, a mianowicie: mięśnia kurczącego brwi oraz mięśnia podnoszącego brwi. Degradacja tych grup mięśniowych nieuchronnie prowadzi do pojawienia się lwiej zmarszczki. Jednak skuteczny masaż może nie tylko zapobiec pojawieniu się zmarszczki, ale również znacząco zredukować problem już istniejący.

Ćwiczenie numer 1
Pierwsze ćwiczenie na lwią zmarszczkę polega na przyłożeniu palców wskazujących do wewnętrznej strony brwi (po obu stronach górnego odcinka noża), a następnie wykonaniu 10 lub 15 prób zmarszczenia brwi. Cały czas przytrzymujemy palce wskazujące w okolicy nosa. Ćwiczenie wykonujemy po uprzednim nałożeniu kremu lub olejku nawilżającego.

Ćwiczenie numer 2
W drugim ćwiczeniu przykładamy palce wskazujące do wewnętrznej strony brwi (tak samo jak w ćwiczeniu pierwszym) a następnie delikatnym acz mocnym ruchem przesuwamy palcami wzdłuż brwi (palec prawej reki wędruje w prawo, natomiast palec lewej reki-w lewo). Wykonujemy 5 do 10 powtórzeń. Również to ćwiczenie wykonujemy po nałożeniu kremu lub olejku nawilżającego.

Ćwiczenie numer 3
W trzecim ćwiczeniu przykładamy palce wskazujące do dolnej powierzchni czoła a następnie delikatnym, masującym ruchem przesuwamy nimi w górę. Wykonujemy 5 powtórzeń tego ćwiczenia. Tak samo jak w poprzednich ćwiczeniach, używamy środka nawilżającego.

Ważne
Jeśli lwia zmarszczka na naszej skórze jest dość głęboka i chciałybyśmy szybciej zobaczyć efekty ćwiczeń, zamiast zwykłego kremu nawilżającego możemy używać do treningu preparatu zawierającego botoks powierzchniowy.

4 komentarzy

  1. Bardzo dobre są te cwiczenia, jak sie je regularnie stosuje to daja naprawde dobre rezultaty tylko trzeba pamietac i nie robic wymowek 🙂

  2. Krem richevon jest dobry na płytkie zmarszczki, ale na głębsze to zdecydowanie już trzeba zabiegi. Nie musi to być od razu jakiś botox ale jakieś zabiegi ultradźwiękami czy peelingi to jest fajna sprawa 😀 wiem że jest takie urządzenie które wygląda jak długopis z igiełkami i tak się nakłówa skórę i wtłacza serum. Ktoś podopowie jak to się nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *