Zmarszczki mimiczne masaż niwelujący – jak wygląda?

Zmarszczki mimiczne dostrzegamy w różnym wieku, niektóre z nas stwierdzą obecność pierwszych z nich gdy mają 20 lat, inne dopiero mając 30. Czasem można odnieść wrażenie, że tak naprawdę pojawiają się one znacznie wcześniej niż je dostrzegamy, tylko w pewnym momencie, gdy przekraczamy określony wiek- dla każdej z nas może to być nieco inna granica- zaczynamy się sobie bardziej skrupulatnie przyglądać w lustrze. I to jest z całą pewnością czas kiedy rozpoczynamy poszukiwania sposobów na zniwelowania lub całkowite pozbycie się zmarszczek, które nam przeszkadzają.

Naturalne wybory

Z pewnością jeśli jesteśmy młode, a utkana sieć zmarszczek mimicznych na naszej twarzy nie jest jeszcze bardzo obszerna możemy rozpocząć swoją batalię z nimi poprzez domowe i naturalne sposoby. Zapewne słyszałaś o kobietach pochodzenia azjatyckiego, które wykorzystując naturalne składniki przykładają wielką troskę do pielęgnacji twarzy. I ich skóra faktycznie wygląda pięknie przez długie lata. Jedną z regularnie stosowanych przez nie metod na zmarszczki mimiczne jest masaż.

Jak zmniejszyć zmarszczki za pomocą masażu?

Przede wszystkim masujemy całą twarz, nieco intensywniej koncentrując się na problematycznych dla nas lokalizacjach. Zabieg taki ma zdecydowanie większą skuteczność działania jeśli jest przeprowadzany w sposób regularny, każdego dnia. Wystarczy zaledwie 2-3 minuty w czasie nakładania na skórę kremu na noc.

Masaż wykonujemy za pomocą opuszków palców bądź wierzchniej strony dłoni, wedle następującego schematu:

1. Masaż szyi – ruch rozpoczynamy nad obojczykami i prowadzimy dłonie do góry wzdłuż szyi do kości żuchwy.

2. Masaż policzków – obejmuje 4 powierzchnie. Pierwszy ruch rozpoczynamy na granicy dolnej szczęki i prowadzimy palce do dolnej krawędzi ucha, drugi rozpoczyna się na brodzie i prowadzi do środkowej części ucha, trzeci w kąciku ust i prowadzimy do środkowej części ucha, i ostatni – czwarty z koniuszka nosa do skroni. Ruchy powtarzamy na obydwu policzkach.

3. Masaż ust – masujemy wokół ust, stymulując mięsień okrężny ust.

4. Masaż nosa – najpierw masujemy mięsień prosty nosa –od dołu ku górze, następnie boczne części nosa również od dołu ku górze.

5. Masaż czoła – Wykonujemy ruchy od dołu ku górze, rozpoczynając nad brwiami a kończąc na linii włosów.

6. Masaż okolicy oczu – ta część naszej twarzy jest wyjątkowo delikatna i nanosząc na nią jakikolwiek preparat powinnyśmy robić to poprzez delikatne wklepywanie, a absolutnie nie wcieranie, w ten sposób możemy wymasować mięsień okrężny oka, oraz delikatne rozmasować wzdłuż kurzych łapek.

Jeśli zadbamy o odpowiedni demakijaż, delikatne i odpowiednie technicznie nakładanie kosmetyków na skórę naszej twarzy i do tego każdego dnia będziemy wykonywać kilkuminutowy masaż całej twarzy to z całą pewnością pomożemy jej zachować znacznie lepszy wygląd na długie lata. Jest to nie tylko jeden ze środków zapobiegawczych, pozwalających na profilaktykę zmarszczek mimicznych, ale również element walki z tymi które już się na naszej twarzy uwidoczniły.

Masaż jest metodą leczniczą i relaksacyjną wykorzystywaną przez ludzi od setek lat. Jego skuteczność w wielu dziedzinach została potwierdzona i w najróżniejszych formach jest stale doceniamy i wykonywany na całym świecie. Przenieś ten element światowego dziedzictwa leczniczo-kulturowego do swojej łazienki i codziennych nawyków, a z całą pewnością w krótkim czasie odczujesz znaczącą różnicę – zarówno w wyglądzie jak i samopoczuciu.

6 komentarzy

  1. No właśnie – demakijaż. Wstyd się przyznać, ale zazwyczaj nie zmywam makijażu a potem narzekam, ze wyglądam strasznie i staro…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *